Українці стали чемпіонами світу в змаганнях «Формула-1» на воді

У неділю, 13 вересня, команда «The Ukrainian Spirit» на катері «Seagull», що в перекладі означає «чайка», вперше стала чемпіонами світу серед швидкісних катерів «Powerboat P1» у класі «SuperSport».

Український екіпаж швидкісного катера «Seagull», складається з трьох чоловіків: мальтійський пілот Аарон Кьянтар, італійський механік Анджело Тедескі і навігатор Віктор Шемчук.

На заключному етапі Гран-прі Сицилії, який проходив 11-13 вересня в акваторії Іонічного моря, Сіракузи, Італія в першому заїзді швидкісний катер «Seagull» зайняв третє місце, а в недільній гонці фінішував другим. У загальному заліку це дозволило зайняти друге місце на Гран-прі і обійти головного переслідувача — італійського гонщика Baia Attolini. За підсумками п'яти етапів команда глісера «Seagull» виграла чемпіонат світу.

«Powerboat P1» — гонки суперкатерів на кільцевій дистанції у відкритому морі, вважаються водним аналогом «Формули-1».